Rura stalowa

Strona główna >  Produkty >  Rura stalowa

kwadratowa rura rurowa prostokątna ASTM A572 10*10-2000*2000 mm

Możemy dostarczyć różne rozmiary rur stalowych, rur okrągłych, kwadratowych i prostokątnych, rur o nietypowym kształcie, rur spawanych, bezszwowych, ze stali nierdzewnej itp.

Brand:
TianJin Emerson
  • Przegląd
  • Zalecane produkty

factory.jpg

Wprowadzenie produktu

Stale zgodne z ASTM A572 obejmują gatunki Gr.42/50/55/60/65, z wytrzymałością na rozciąganie ≥ 345 MPa i wytrzymałością na rozciąganie ≥ 450 MPa, reprezentującymi wysokowytrzymałą stal niskostopową konstrukcyjną. Kwadratowe i prostokątne rury zgodne z ASTM A572 mają maksymalne wymiary: długość krawędzi do 1200 mm i grubość ścianki do 50 mm, przy maksymalnej wadze sztuki ≤ 1500 kg. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością i ciągliwością, a ich obróbkę można wykonać jednoetapowo według średnicy zewnętrznej, grubości ścianki, długości, fazowania, przegród wewnętrznych oraz otworów. Obróbka powierzchni obejmuje rurę czarną, powłokę olejową, malowanie natryskowe, ocynkowanie ogniowe (200–600 g/m²), pre-ocynkowanie (40–80 g/m²) lub powłokę 3PE. Zastosowania to słupy w budynkach wysokich, platformy wiertnicze na morzu, wieże mostowe, wieże turbin wiatrowych i ramy drzwiowe, maszyny portowe, przenośniki górnicze, rusztowania fotowoltaiczne, ramy ciężarowych samochodów dostawczych oraz podwozia pojazdów kolejowych.

Zdjęcia Produktów

rectangular pipe.jpg

Specyfikacja

Nazwa produktu kwadratowa rura rurowa prostokątna ASTM A572 10*10-2000*2000 mm
Technika

Walcowane na gorąco (wysokowytrzymała i odporna na zużycie)

Stal zimnowalcowana (przetwarzana w temperaturze pokojowej, odpowiednia dla cienkich blach stalowych)

Stala ASTM A572 (wysokowytrzymała stal niskostopowa konstrukcyjna)
Dostępne rury stalowe Rury konstrukcyjne, rury do przesyłu cieczy, rury kotłowe wysokociśnieniowe, rurociągi, rury stopowe, rury konstrukcyjne, rury do pojazdów, rury do form do wytłaczania rur, rury do podpor hydraulicznych, rury do przesyłu cieczy – wszystkie typy rur bezszwowych w dowolnych gatunkach stali mogą być produkowane.
Rozmiar 10*10-2000*2000 mm
Grubość ściany 0,5 mm - 300 mm
Długość 10 mm - 1600 mm, na zamówienie
Obróbka powierzchniowa Malowanie/pokrycie proszkowe, ocynkowanie ogniowe, ocynkowanie zimne
OEM/ODM Dostępny
Certyfikat ISO9001,RoHS
Zastosowanie

słupy wysokich budynków, platformy wiertnicze offshore, wieże mostowe

wieże turbin wiatrowych i ramy drzwiowe, maszyny portowe

mosty przenośników górniczych, konstrukcje fotowoltaiczne, ramy ciężarówek wysokiej wytrzymałości

oraz podwozia pojazdów kolejowych.

Skład chemiczny ASTM A572

Stala C max Si Max Mn max P max S Max NB: V
Astm a572 0.23 0.4 1.5 0.04 0.05 0.005-0.05 0.01-0.15

Właściwości mechaniczne ASTM A572

Stala wytrzymałość na rozciąganie ((mpa) granica plastyczności (MPa) Wydłużenie%
Gr42 ≥290 ≥415 ≥20
Gr50 ≥345 ≥450 ≥18
Gr55 ≥380 ≥485 ≥18
Gr60 ≥415 ≥520 ≥16
Gr65 ≥450 ≥550 ≥15

Zalety eksploatacyjne materiału ASTM A572

1. Wytrzymałość Gr50 przekracza Q235 o 38%, umożliwiając zmniejszenie grubości ścianki o 15–20% przy równoważnych obciążeniach i oszczędność stali o 8–12%.

2. CEV ≤0,44; nie wymaga podgrzewania wstępnego dla grubości ≤25 mm. Twardość spoiny ≤220 HV eliminuje ryzyko pęknięć zimnych, zapewniając doskonałą spawalność.

3. Akv ≥34 J w temperaturze 0°C, z zmierzonymi wartościami 45–150 J w temperaturze -20°C, zapewnia wysoką odporność na pękanie, odpowiednią dla konstrukcji pracujących w warunkach ujemnych temperatur i obciążeń dynamicznych.

4. Granica zmęczenia ≈280 MPa (R=0,1), o 40% wyższa niż Q235, idealna dla elementów poddawanych obciążeniom cyklicznym, takich jak mosty czy dźwigary suwnic.

5. Szeroki zakres wymiarowy: maksymalna długość boku 1200 mm, grubość ścianki 50 mm, masa jednostkowa ≤1,5 t/m. Spełnia wymagania dotyczące zastosowań „jednoczęściowych” w pasach kratownic dużoprzestrzennych, słupach wysokich budynków oraz nogach pali morskich.

Proces produkcji rur kwadratowych i prostokątnych

Spawane rury kwadratowe i prostokątne:

1. Rozwijanie – Wyrównywanie

2. Gięcie na zimno

3. Spawanie wysokoczęstotliwościowe: nagrzewanie za pomocą cewki indukcyjnej w zakresie 100–400 kHz podnosi temperaturę krawędzi do 1300–1400°C. Fuzja jest finalizowana przez docisk wałków przy prędkości spawania 20–50 m/min. Natychmiastowe struganie nadwyżek materiału od wewnętrznej i zewnętrznej strony zapewnia szerokość spoiny 2–4 mm.

4. Kontrola spoiny online

5. Kalibrowanie – Prostowanie

6. Cięcie na długość - Ferulowane krawędzie piłowane

7. Opcjonalna obróbka wtórna:

Cynkowanie ogniowe: Zanurzenie w stopionym cynku o temperaturze 450°C przez 1–3 minuty, powłoka cynku 45–600 g/m²;

Frezowanie powierzchni czołowych, przebijanie otworów pod śruby, znakowanie/naprysk kodu;

Piaskowanie do stopnia SA2,5 + grunt epoksydowy bogaty w cynk, 60 µm.

Bezwszewne rury kwadratowe i prostokątne:

1. Bezszwowe rury kwadratowe i prostokątne (przekształcenie okrągłych w kwadratowe dla grubościennych zastosowań wysokociśnieniowych)

2. Nagrzewanie biletu → Przeciskanie → Walcownia ciągła → Kalibrowanie rur okrągłych; wieloprzejściowy wałek walcarski „okrągły → owalny → kwadratowy/prostokątny”, z redukcją ≤12% na przejście i stopniowo zmniejszającym się promieniem zaokrąglenia naroży (R);

3. Obróbka cieplna (normalizacja lub hartowanie i odpuszczanie) → Prostowanie → Badania nieniszczące → Cięcie na długość.

Inne produkty rurociągowe

Oferujemy również rury ze stali nierdzewnej, rury spawane, rury bezszwowe, rury spiralne, rury ocynkowane, rury o kształtach specjalnych, rury grubościenne oraz inne. Możliwość personalizacji i cięcia na długość.

pipe.jpgsawing machine.jpg

Najczęściej zadawane pytania

Pytanie: Jakie są zalety rur kwadratowych i prostokątnych w porównaniu z rurami okrągłymi?

Odpowiedź: Zapewniają wzrost momentu bezwładności przekroju o 30–50%, co daje lepszą wytrzymałość na zginanie i skręcanie przy tej samej masie. Dzięki czterem prostym bokom wymagają mniej spawania w węzłach, mają estetyczny wygląd i nadają się do konstrukcji widocznych.

Pytanie: Czy rury kwadratowe i prostokątne A572 mogą bezpośrednio zastąpić A36?

Odpowiedź: Wytrzymałość wzrasta o 38% (granica plastyczności gatunku 50 wynosi 345 MPa wobec 250 MPa dla A36), co pozwala zmniejszyć grubość ścianki o 15–20%; jednak cena jest nieco wyższa, a grubość płyty łącznikowej oraz wymiary stopki spoiny wymagają weryfikacji.

P: Czy przed spawaniem wymagane jest podgrzanie?

Odpowiedź: Dla gatunku 50 o grubości ścianki ≤25 mm i temperaturze otoczenia ≥0°C podgrzanie nie jest wymagane. Dla gatunku 60/65 o grubości ścianki >20 mm zaleca się podgrzanie do 100–150°C, a po spawaniu odpuszczenie naprężeń w temperaturze 550°C.

Pytanie: Czy można wykonać ocynkowanie ogniowe?

A: Tak. Grubość powłoki cynkowej: 45–600 g/m² (obie strony). Należy jednak zauważyć, że wytrzymałość na rozciąganie zmniejsza się o około 5% po ocynkowaniu.

P: Jakie dostępne są niestandardowe długości?

A: Standardowe długości to 5 .8 m / 6 m / 12 m; dostępne są długości niestandardowe od 4 do 18 m z tolerancją +50 mm.

P: Jak mogę jak najszybciej uzyskać waszą ofertę?

A: Skontaktuj się proszę:

E-mail: [email protected]

Wechat/whatsapp/telefon: +86 13512028034

Uzyskaj bezpłatną ofertę

Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem wkrótce.
E-mail
Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Załącznik
Proszę wgrać co najmniej jeden załącznik
Up to 3 files,more 30mb,suppor jpg、jpeg、png、pdf、doc、docx、xls、xlsx、csv、txt
Wiadomość
0/1000